13 zł
Paczkomaty
Darmowa od 300zł

17 zł
Kurier InPost
Darmowa od 400zł

20 zł
Kurier DPD
Darmowa od 400zł


*Przesyłka za pobraniem +4 zł.

 


 

BIO Info
Nasze receptury zawsze są czyste, organiczne, wegańskie i przyjazne dla środowiska - rozmowa z szefem firmy Terrasana

Sebastiaan Krouwel: “Nasze receptury zawsze są czyste, organiczne, wegańskie i przyjazne dla środowiska”

Kierownik sprzedaży w TerraSana, Sebastiaan Krouwel został wprowadzony do antropozofii i rolnictwa ekologicznego w młodym wieku. Jego ojciec był przedsiębiorcą w dziedzinie ekologii i zrównoważonego rozwoju, matka była nauczycielką w szkole waldorfskiej i on sam do takiej uczęszczał, z wielką przyjemnością. Dowiedz się więcej o nim i Terrasanie w tym wywiadzie.

Konsumenci coraz częściej wybierają produkty ekologiczne.

Badanie wykonane w USA pokazuje, że konsumenci coraz częściej wybierają produkty eko podczas zakupów. Nie od dziś wiemy, że konsumenci są coraz bardziej świadomi tego skąd pochodzi ich żywność, a większość Nas
poparłaby przepisy które by nakazywały producentom określanie, jak przyjazny dla środowiska jest produkt. Konsument coraz częściej chce wiedzieć skąd pochodzi żywność i jak produkcja produktu wpływa na środowisko.

 

Grzyby jadalne w paczce i słoiku

Grzyby należą do jednych z cenniejszych darów, jakie znajdujemy w lesie. Są nie tylko smaczne i można je przyrządzić w kuchni na rozmaite sposoby, ale do tego zawierają wiele cennych substancji. Jednak samo zbieranie jest dość pracochłonne, trzeba też umieć odróżnić gatunki nadające się do spożycia. Oferujemy więc grzyby jadalne w paczce oraz słoiku.

Grzyby: wartości odżywcze

O korzyściach zdrowotnych, płynących z konsumpcji grzybów, można by napisać bardzo dużo. Wymienimy więc tylko najważniejsze ich składniki. Urozmaicając nimi dietę, dostarczamy organizmowi niezbędnego białka (2-4% ich wartości żywieniowej), a w dalszej kolejności soli mineralnych, wśród których znajdziemy żelazo, cynk, witaminy z grupy B czy miedź.

Grzyby prawdziwki

Prawdziwki to popularne określenie dla borowików, wśród których na wyróżnienie zasługuje borowik szlachetny. Należą one do grzybów często występujących w naszych rodzimych lasach. Mają wysokie walory sensoryczne, a poza tym obfitują w cenne składniki. 

Grzyby maślaki

Grzybiarze oraz smakosze grzybów interesują się również maślakami. Wszystkie ich gatunki są jadalne. Rosną wyłącznie w otoczeniu lasów iglastych. Mają wszechstronne zastosowanie w sztuce kulinarnej, nadają się więc do duszenia, smażenia czy marynowania.

Waluty

Infolinia:

+48 661 52 51 72 PN - PT 9.00 - 14.00 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium